...

Loading

WP Shoutbox

Online
  • 0 Členovia
  • 3 Hostí.
Archív článkov

Archive for Január, 2013

24.,25.,26. jan. 2013 Lysá Poľana

Pár vydarených dní na Lysej Poľane. S Julkou sme si vyliezli Ľad na Malú Tisovku, Adin úsmev a Mrozeka. Celkom sme popri tom zosilneli :). V piatok obliezali čo sa dalo Haľki s Robom, okrem nich tam za všetky dni nikto nebol. Na chate pohodička s Ľubom Majakom a Peťom Triščom, tiež si zaliezli v Očiach. Ľubo čakal  Pačiho, išli bojovať na Malého Mlynára. V sobotu sme prešli Javorovou dolinou pod múr. Bolo veľmi pekne, stopa bola prešlapaná, len po chatu. Pod Javorákmi -20°C. Snehu nie je veľa, sem tam niečo vysypané zo žľabov. Trčia šutre, cez kosovku sa dá. Bez lyží ťažko.

Hore zdar a svetu mier!

Peter BECKO Ondrejovič – Venezuela

POZOR nie v stredu ale v UTOROK 22.1.2013!!!

Slávkovské zuby – Penelopa 31.12.2012

Vyrazili sme na Slávkovské zuby zabaliť rok. V trojici to išlo pomalšie, ale o to veselšie.
(Ja som mal na starosti prskavky, šampus, Julka koláče, konfety a Peťo pyrotechniku).
Rozhodli sme sa pre Penelopu. Ľad sme obišli, nikomu z domácich lezcov sa nezapáčil. Prvé tri dĺžky nám Peťo robil doprovod, poslednú vytiahol a zlanili sme cez Chlapcom z Pumori. Po prvej dĺžke zlaňáku som si na štande zabudol nepodstatnú vec batoh, ešte že tam boli Julka s Peťom.
Podmienky nie sú až tak dobré, šutre slabo previazané, trávy celkom ok. V žľabe sneh doskovitý pod tým sypký, občas drží, celkový dojem – nestabilné. V doline snehu veľmi málo, na chodníku ľad a šutre. Najnebezpečnejšie to je z Hrebienka do St. Smok. Sankári, „lyžiari“, peší – fraktúrna zmes…
Zvyšok Sylvestra klobáska u Jarky a sladký spánok, ráno 2013 všetko naj a nové plány na najbližší víkend.
Hore zdar a svetu mier R&J, P.