...

Loading

WP Shoutbox

Online
  • 0 Členovia
  • 2 Hostí.
Archív článkov

Archive for Október, 2013

Zlaňák 2013

Vážení lezci i nelezci !
Pripravte sa na posledné zlanenie na Zamutovských skalách, ktoré sa uskutoční po zlepšení počasia a bez ohľadu na zdravotný stav v najbližšej dobe.

Velická dolina 26-27. 10. 2013

Sobota

Opálová stena – Pilier M. Kriššák, M.Pelc.

Prvú dĺžku natiahla Julka a po dolezení k nej sme sa rozhodli zlaniť a bágle nechať pod nástupom aby sme z lezenia aj niečo mali, lebo s bivakváhou na chrbte by to bolo trápenie. Cesta asi nie je často lezená. Druhá dĺžka bola zaujímavá. Môj subjekt. pocit bol že viaceré miesta si pýtali viac ako za IV. To mi opäť potvrdilo skúsenosť, že sa netreba zamerať a spoliehať na nižšiu obtiažnosť v sprievodcovi, s rezervou sme potom  menej prekvapení. Po zostupe do Kvetnice popri Opálovej veži s krásnymi líniami, opantaní pokojom hôr sme sa zahĺbení do nočnej oblohy  stali súčasťou všetkého. (Z jedného zo sputnikov nám zakývali Jurij s Lajkou, okolo krúžil George C.)

Nedeľa plán káva potom sa uvidí, lebo týždeň bol náročný aj zdravíčko Julke veľmi neprialo, ale srdiečko si pýta svoje a rozhodnutie bolo jednoznačné

Granátová stena – Ľavou časťou steny M. Kriššák, J. Weincziller.

Prvá dĺžka bloky a trávy, ale druhá to bola parádička. Kompaktná platňa so špárkou na mikráče, vaničky, rajbasíky, proste nádherná dĺžku asi 40 m som potiahol  vpravo od zakreslenej línie. Ďalej asi 7-8 dĺžok na vrchol by bolo jasne o inom keby na štande nepadlo rozhodnutie a tím R&J zvolil ústup zlanením kým sa ešte dalo. Parádička z poslednej dĺžky dvoch lezeckých dní prekonala všetky očakávania a zmazala sklamanie z rozhodnutia. Máme tak dôvod pre návrat do steny.

Hore zdar a svetu mier.

R&J

Psotkov Memoriál a Ježo

aj tento rok nechýbal a v nepriehľadnuteľnom úbore reprezentoval club ako sa patrí. Ďakujeme a nech ťa sila sprevádza.

Pre nazasvetených v kategórii muži nad 60 rokov sa beží trasa Sliezky dom – Poľský hrebeň – Zbojnícka chata – Hrebienok – Sliezky dom.

Náš Tarahumarský reprezentant “asi vďaka svojmu vysokému veku” to zvládol iba  za 4hod a 22min.

Vačšina z nás by to nedala ani na nosidlách.

Fotečky zo Zádielu

https://www.dropbox.com/sh/wtav7f6jhz0zrk7/6CcPFU-zxB

Tak sme objavili po Demänovskej doline staro/novú lezeckú oblasť Zádiel.

Napriek nevôli a pohoršeniu väčšiny clubovej komunity budeme aj v tejto oblasti naďalej s Radkom páchať nehoráznu lezeckú činnosť.

Lezením rajbasových moráloviek hodláme okoreniť svoje životy a naše nočné mory nadobudnú nových rozmerov.

Opýtajte sa Paviela, ktorý minule nedopatrením strávil s nami v Zádiely lezením celý deň a odftedy ho už nikto nikdy nevidel, …

Morda.