...

Loading

WP Shoutbox

Online
  • 0 Členovia
  • 2 Hostí.
Archív článkov

Archive for Apríl, 2010

Biela Dolinka-Liptovský Ján 25.4.2010

Lezenie v Bielej Dolinke – Liptovský Ján v máji 2009 bol môj a Julkin prvý kontakt so skalou a keďže prvá láska je naj, táto oblasť sa stala našou srdcovkou. S Peťom, Jarkou a Soňou sme využili veľmi pekný deň a urobili si výlet na Liptov. Veľa Prešovčanov odrádza vzdialenosť, tak si radšej pospia a zájdu na pivko – na zdravie! Z Prešova sme vyrazili niečo po 7:00 a vrátili sme sa asi o 20:00. Pred desiatou sme už v pohodičke liezli. Pozrieť celý príspevok »

Brigáda 16.-17. apríl bouldrovka na SekčoveRohačka 8.4.2010

Vo štvrtok 8.4.2010 mi Haľki ukázal „kus zo svojej rodnej hrudy“.

Od  Hrabkova cez Ovčí kameň, mimochodom výborný na bouldering,  hrebeňom  Čiernej hory až na Rohačku  1028,5 m.n.m. sú pre mňa nové miesta s nádhernými skalnými útvarmi i vegetáciou zodpovedajúcou nadmorskej výške. Vysoké jedle, duby, a brezy, porast čučoriedok, dávajú miestami pocit nedotknutej prírody. Z hrebeňa je nádherný kruhový výhľad na Šarišskú vrchovinu, Bachureň, Branisko, Čergov, Volovské vrchy, Vysoké Tatry, Kráľovú hoľu. Skalné útvary (Koľvek 800 m.n.m, a Rohačka – bridlica, kremenec) rozmanitých tvarov ponúkajú možnosti lezenia s vlastným istením v kratších cestách s rôznou obtiažnosťou. Celodenná túra spojená s lezením, je dobrým testom a tréningom na  leto do V.T.

Výborný tip aj na zimný výlet.

Rosťo

Pozrieť celý príspevok »

Lezecké preteky detí 7.4.2010

Pozrieť celý príspevok »

MASTERS WORLD CUP 2010

Vtedy dávno sa nedalo  ani len predpokladať, že budem môcť opätovne obdivovať panorámu smelo sa vypínajúcich lyžiarskych mostíkov vo švédskom Falune. Po trojročnom úsilí sa pre piatich bežcov a jedného šoféra podarilo získať devízové prostriedky na slávny VASALOPPET. Koncom zimy 1989 Šaňo Hýroš, Dušan Lipták, Jožo Štec, Jožo Tomečko a Jožo Trišč spolu s vodičom Imrom Polákom vyrazili na sever Európy v skriňovej Avii. Tá im bola počas celého športového zájazdu všetkým –kuchyňou, jedálňou, spálňou, prezliekárňou ako aj priestorom pre voskovanie lyží. Všetci piati prešovskí pretekári úspešne zdolali najstarší a najdlhší pretek na svete 90 km dlhý. Jeho štart je v Sälene a cieľ v More. Cestou domov neobišli už vtedy svetoznáme stredisko zimných športov Falun. Najviac si pridali aj návštevu Stockholmu.

Pozrieť celý príspevok »

Haliny 3.4.2010 – Julka, Rosťo a Emil.

Krásne jarné lezenie na Halinách na Malinom Brde – Ružomberok.. Vyliezli sme Kazateľnicu (2 dĺžky), Skobovačku, pravé a ľavé KO. Emil nám vytiahol KO-čka, a tak sme sa mohli potrápiť. Treba dávať pozor čo sa chytá, vápno je mierne drolivé, sem tam vykývaný šuter. Dobré je mať prilbu. Výhodou slnečná strana a čistý štrkový chodník.

Pozrieť celý príspevok »