...

Loading

WP Shoutbox

Online
  • 0 Členovia
  • 3 Hostí.
Archív článkov

Archive for Marec, 2013

Stena pod Skokom 23.3.2013

Vybrali sme si líniu, ktorá nie je v sprievodcovi zakreslená. Do polovice cesty boli staré skoby, v posledných dvoch dĺžkach nebolo už nič. Prvú dĺžku som natiahol na 60 m, zvyšok ťahal Haľki. Z techniky sme mali všehochuť. Niektoré časti sme hákli, boli to miesta so slabo držiacimi lupeňmi, lokrami a zároveň náročnými pasážami. Hornú časť sme liezli viac rukami. Zlanili sme cez Nemorálny tanec. Každopádne to bolo zaujímavé a ozaj opatrné lezenie.
Zaznačená obtiažnosť pri voľnom preleze by mohla byť asi v týchto hodnotách.

Peťo & Rosťo

2% z dane za rok 2012

Ahoj členovia, priatelia a fšetci ktorý by ste nás xceli podporiť. Aj tvoje 2% nám pomôžu a bolo by škoda aby skončili vo vreckách “Goríl”. Pripájam link kde sa dajú stiahnuť potrebné tlačivá, vytlačené budú aj u Tonky f klube.

http://www.dvepercenta.sk/details.php?organizationID=3685/

Stručné vysvetlenie postupov:

Pre zamestnancov robí ročné zúčtovanie účtovníčka, ktorú o to treba zvyčajne požiadať a v žiadosti uviesť naše údaje. Od  účtovníčky obdržíte:

-tlačivo jedna       “Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti” z ktorého vyplníte

-tlačivo dva           “Vyhlásenie”

obe tlačivá treba odovzdať na príslušnom daňovom úrade do konca apríľa.

Živnostníci na konci daňového priznania vyplnia údaje v bode 123 a odovzdajú na príslušnom daňovom úrade do konca marca.

Firmy (s.r.o. , a.s., v.o.s.) majú pre potrebné úkony kvalifikované osoby / firmy.

Za celý klub C.A.P. ďakujem, predseda.

Základný kurz skalného lezenia 2013

Ahoj, horolezecký klub C.A.P. aj tohto roku organizuje “Základný kurz skalného lezenia”.

Čaká Vás :

—> 5 teoretických a 5 praktických stretnutí
—> množstvo teoretických poznatkov o materiáli, uzloch, technikách a postupoch
—> praktické osvojenie si nadobudnutých vedomostí
—> zapožičanie potrebného materiálu
—> návšteva najobľúbenejších lezeckých oblastí v okolí Prešova
—> a hlavne veľa veľa zábavy a lezenia :)

Prvé stretnutie sa uskutoční 12.04.2013 o 18:00 v priestoroch klubu na Levočskej 120 viď. Mapka / Kontakt.

Cena 40€ / študenti 30€ .

Kurz je určený pre všetkých ľudí ktorým sa páči pobyt a aktivita v prírode, či priamo tento šport. Rovnako je venovaný aj začínajúcim lezcom, ktorí si chcú upevniť základné vedomosti, techniky a schopnosti. Trvanie kurzu je 5 týždňov. Rozdelený je na jedno teoretické a praktické stretnutie každý týždeň. Teoretické stretnutia najpravdepodobnejšie v piatok v priestoroch klubu a praktické v nasledujúci deň víkendu podľa počasia. Počas teoretických stretnutí sa účastníkom kurzu podajú základné informácie o lezení a postupoch potrebných pre bezpečné zvládnutie aktivít spojených s lezením. Oboznámia sa s materiálom ako sú: horolezecké laná, sedačky, karabínky, prilby, expresky, zlaňovacie – istiace pomôcky a iné. Naučia sa základné uzly používané v horolezectve. Vysvetlia sa techniky lezenia, lezenie s horným lanom tzv. „Top Rope“, istenia, zlaňovania, lezenia na prvom konci lana, tzv. „zrušenie“ cesty, preberú sa základy záchrany a prvej pomoci. V rámci praktických stretnutí sa budú precvičením upevňovať teoretické vedomosti a nadobúdať praktické skúsenosti. Počas kurzu sa navštívia najobľúbenejšie lezecké oblasti v okolí Prešova: Dreveník, Bodoň, Turniská a Zamutovské skaly. V rámci kurzu sa popri lezení stretnete s novými a ľudmi, navštívite zaujímavé miesta a zažijete dávku adrenalínu a zábavy.

* Cieľom “Základného kurz skalného lezenia” je naučiť účastníkov kurzu samostatne vyliezť cestu primeranej obtiažnosti s dôrazom na správne použitie horolezeckého materiálu a bezpečnosť.

** Je potrebné sa dopredu nahlásiť.

tešia sa na Vás členovia klubu C.A.P.

Veľká noc v CEREDE,

alebo ako nedostať doma po vajciax. Cez veľkú noc ideme s Ivkou, Radkom a Marekom do Cereda, kto sa xce pridať nex sa ozve. Odxod asi 27.-28.3. a príxod 2.4. Cez deň sa motáme po pod skaly a večer svoje imaginárne lezecké úspexy oslavujeme kvalitnou grapu zapíjanou talianským vínom vo víre alternatívnej hudby a niebla buritos. Toľko oficíalna plán.
Ale realita je takáto: http://www.lezec.cz/clanky.php?key=5004/

akcia 50

V sobotu sme na Lysej Poľane oslávili Jožkovu 50tku so zakladajúcimi „Piliermi“ klubu CAP.
Je to už poriadna história, ale títo muži v najlepších rokoch, otcovia 50tníkov to vedia roztočiť a mladších strčiť do vrecka pitným režimom a hlavne zážitkami. Vďaka Jožko za parádny večer!
V nedeľu predpoludním (-18) sme sa rozpŕchli do dolín užívať si zimy.
Ja s Julkou sme išli do Poľského komína. Z Hágov obchádzka okolo Sosny cez Štrbu na Štrpák, odkiaľ pod Galerku, strata času a fajná kosa. Hovorím aspoň nebudeme v tieni. O 12:30 slnko zasvietilo ale akosi nehrialo, ešte aj fúkalo. Pocitovo -20. Vytiahol som prvú dĺžku, ale ani som sa ako zvyknem, nezapotil. Keď ku mne došla Julka bola úplne premrznutá. Ženy vraj potrebujú véééľa slniečka a teplúčka. Nad nami už liezla dvojka, padali kusy ľadu, tak sme sa rozhodli pre ústup a nechali ďalší batoh. Bez pocitu frustrácie sme odcupitali plní energie k autu a cestou tíško kuli plány na ďalší víkend.

Hore zdar a svetu mier!
R&J

Športový nezmar Jozef Štec absolvoval všetky ročníky Bielej stopy.

(jac) – Biela stopa je zaradená do seriálu európskych vytrvalostných pretekov v behu na lyžiach pod názvom Euroloppet. V stredisku zimných športov Kremnica – Skalka sa v závere januára uskutočnil už štyridsiaty ročník tohto obľúbeného a prestížneho lyžiarskeho podujatia. Všetky ročníky Bielej stopy absolvovali len dvaja vyznávači tohto prekrásneho športu – Ing. Ján Hazucha (nar. v roku 1943) zo Zvolena a Prešovčan Ing. Jozef Štec (1936). Podľa údajov z výsledkových listín na tratiach Bielej stopy každý z nich zabehol spolu 1907 km. Dĺžka tratí, pôvodne z Krahúľ do Banskej Bystrice, či do Králikov, bola podľa stavu snehovej pokrývky najviac 57 km a najmenej 36 km. Jozef Štec absolvoval tých 1 907 km za 138 hodín a 12 minút. Klobúk dole! Je to nesporne výrazný športový úspech. Ako zvýraznil prešovský športový nezmar Jozef Štec, je to výsledok poctivého tréningu a zdravia, ktoré je v čase pretekov nevyhnutné. V cieli Bielej stopy bol aj vtedy, keď mal problémy s ochrnutou pravou rukou po ťažkej zlomenine, so zlomeným ľavým členkom a rebrami a po absolvovaní onkologickej liečby. A tiež sú tu pribúdajúce roky. Preto, aby neprerušil účasť na Bielej stope, vzdal sa aj sponzorovaných účastí na Masters World Cup v behu na lyžiach a výstupu na najvyšší vrch Afriky Kilimandžáro. A čo bolo pre Jozefa Šteca najkurióznejšie, aby neprerušil účasť na Bielej stope. Bolo to vtedy, keď počas pracovných povinností pri výstavbe sídliska pre vojakov odsunutých zo strednej Európy v ruskom Millerove prehovoril riaditeľa výstavby z nemeckej firmy Bilfinger Berger. Ten mu v roku 1994 udelil týždňovú mimoriadnu dovolenku a uhradil mu letenku z Rostova na Done do Popradu a späť. Keďže v budúcom roku sa na Skalke uskutočnia piate majstrovstvá Európy vo vytrvalostnom behu na lyžiach, obaja veteráni veria, že sa im v zdraví opäť podarí zažiť neuveriteľnú atmosféru obľúbených a pritom najťažších diaľkových pretekov v Európe.

(zdroj: Prešovský VEČERNÍK 26.2. 2013)