...

Loading

WP Shoutbox

Online
  • 0 Členovia
  • 2 Hostí.
Archív článkov

Archive for Marec, 2018

Ťažký a Štrbský štít

Víkendové výjazdy do tatier priniesli ďalšie pe

kné zjazdy. Nebola to síce to pravá jarná firnovačka pod solarom, ale oskarko keď vykukol tak to už bolo riadne cítiť. Sobota smer Ťažký štít. V Zlomiskách hadik smerujúci do Železnej brány a ja s Mirom a Peťom odbočujeme smer Dračie sedlo, križujeme centrál Vysokej a ďalej traverzujeme do štrbiny pod Ťažkým štítom. Tam nechávame Peťa a s Mirom pokračujeme na vrchol. Tesne pod sú ešte podmienky nevhodné a tak parkujeme približne 4 výškové metre pod.  V tej najstrmšej časti to neodmäklo a zostal tam ľadik z predošlej periódy. Lyžba v žľabe bola čím nižšie tým mäkšie a keď nás to vypľulo von, tak to už bolo zhnité. Nasledovalo paličkovanie cez dračiu dolinu a lyž-pich na Popradské.

V nedeľu ženské trio podporované zo zálohy 3 chôpakmi to vyšlo na Štrbský štít. Nízka oblačnosť nám olizovala rite až pod nástup a tam sa rozhodla, že nás počká kým sa my vyterigáme na vrchol a pokocháme krásnymi výhľadmi. Pár fotiek  a postupne lyžujeme západným svahom za doprovodu  snehového orchestra  splazov a laviniek. Dole nás čaká mlha a tak skôr z pamäti triafame smerom dole na štrbské pleso. Z TA3 Iťa, Mara, Bejka, Paľko, Rasťo a Šanik. Odkazy na foto nižšie.

ODKAZ na foto Ťažký štíthttps://alexi.rajce.idnes.cz/2018.03.10_VT-Tazky_stit/
ODKAZ na foto Štrbský štíthttps://alexi.rajce.idnes.cz/2018.03.11_VT-Strbsky_stit/

12 CH Vysoké Tatry nonstop

Pred istým časom sme sa s Tomášom „Kaktusom“ Kačmarčíkom ( môj parťák na tohoročné Bokami ZT)dohodli, že najlepšie na doladenie formy pred Bokami bude urobiť (že vraj) prvý zimný nonstop prechod všetkých vysokohorských chát vo  Vysokých Tatrách (Tomáš to pred zhruba dvomi rokmi ešte s jedným chalanom prebehol, ako vôbec prvý v lete za 15hodín).

Po jednom preložení, kvôli počasiu to nakoniec padlo na túto nedeľu. Keďže som od štvrtku v Tatrách pomáhal chalanom s prípravou Memoriálu Vlada Tatarku a Petra Šperku, v sobotu som oželel after party a hneď po pretekoch sme sa nechali odviezť do Kežmarských Žľabov, kde sme za svitu hviezd a čelovky okolo ôsmej dorazili na chatu Plesnivec.Po dvoch pivkách a ľahkej večeri (cesnačka s pečenou klobásou) a krátkom spánku o 3:00hod zvoní budík. Chatár Janko nám ešte večer pripravil super raňajky a vyzbrojení  tyčinkami a gélmi, naľahko v kombinézach o 4:00hod vyrážame.

Pozrieť celý príspevok »

Kino utorok 2018

13.3. o 19:00
Marián Závecký – Club Road Runners
- “Bežecký kemp Maroko”


KINOUTOROK 6.marca 2018

V utorok 6. marca 2018 premietanie ISLAND v podaní Beátky a Šaňka

Toto nie je Patagónia 2.3.2018

Tento krát v trojici Julka, Miško, Rosťo sme si vybrali cestičku na Veži pod Skokom od Mareka Radovského a Janka Svrčeka. Počko na danú lokalitu bolo ideálne, mrazivé. Cesta pekná v trávkach s dobrými chytmi a stupmi. Natiahli sme to na dve dĺžky. Prvý štand pri malej limbe. Deň po, bolia ma ruky a lýtka. Dobré malé skutky pre …. :)
R&J
Hore zdar a slobode zvlášť v dnešných dňoch !