...

Loading

WP Shoutbox

Online
 • 0 Členovia
 • 4 Hostí.
Archív článkov

Archive for September, 2011

Turniska – Velke Foto – test

Trosku som sa na tu (v|n)asu stranku pozrel, a vyzera, ze to uz aj bude fungovat. Tak aby som to zhrnul. Momentalne to je nastavene nejako takto:

 • maximalny celkovy povoleny cas behu skriptu je 300s = 5minut – malo by to znamenat asi to, ze ak napr. uploadujete fotky, tak po 5 minutach vam to sekne (ale tym som si nie velmo isty)
 • maximalna celkova velkost uploadovanych suborov je 100MB – cize, ak uploadujete fotky, tak do kopy mozu mat maximalne 100MB (tiez som si tymto nie velmo isty)
 • maximalna velkost uploadovaneho suboru je 50MB – ak uploadujete nejaky subor (napr. video, sprievodca, …), tak jeho maximalna velkost moze byt 50MB (ani tym som si nie velmo isty), toto obmezdenie plati aj pri uploadovani viacerych suborov
 • maximalny pocet suborov pri uploade je 20 – neplati – server pise, ze 20, ale ja som uploadol 23, tazke neviem ake je skutocne obmedzenie
 • Dane limity sa mozu zmenit, ak vam nebudu vyhovovat.

  Aby som to trosku objasnil. Problem bol v nizkych povolenych hodnotach nastavenia servera. Mohlo sa naraz uploadnut len 8MB, a jeden subor mohol mat velkost len 2MB. Cize pri vytvarani galerii vam velke fotky proste nenahralo.

  PS: Po otestovani funkcnosti ocakavam pivo… vela pivo…

  Weekend na Turňách a tak…

  http://alexi.rajce.idnes.cz/2011.09.17-18_Turniska_lez/#

  Jednodňovka na “Batizák” s Alexandrom.

  Čiernobiele sokolíky VI+

  http://alexi.rajce.idnes.cz/2011.09.11_V.T-Batizovsky_stit_lez/#

  Turniská 11.9. 2011

  Konecne sa Livke podarilo vyliezt prve 2 cesty :)) Uz len natrenovat spustanie bez placu a strachu. Bola upozornena, ze to moze velmi zle vplyvat na ostatnych spolulezcov v okoli, napr. ohluchnutim :DDD tak verim, ze to zobrala na vedomie.

  Kežmarský štít – juh 15-16.9.2011

  Na tieto dni bolo viac návrhov kam, ale nakoniec to padlo na južný Kežmarák – Kriššákova cesta, kde Emil už raz ustúpil pre zlé počasie. Na Skalnaté sme sa vyviezli poslednou lanovkou. Budovu enciánu na noc zamykajú pred živlami čo ničia Tatry ako bágre a tak sme sa rozhodli pozrieť Skalnatú chatu, lebo Emilov tesco spacák extrém + 22 zaručoval noc v pokluse okolo neho a krabičku cigariet.
  Skalnatá chata: chata umrela a smutný pán pre nás miesto nemal aj keď bola prázdna ako hrdzavá plechovica, smutné miesto ako celá zničená Lomnica. Sviští detský svet okupovala líška a na domčeku chýbali okenice, hrozil prievan tak Emko sa tejto alternatívy vzdal…
  Prišlo ráno, nastúpili sme od spodu nie cez Kriššáka ale Ľavým vhĺbením Puškáš – Sabó. V ceste sú štandy a postupové nity, tak na rampe pod Kriššákovou cestou sme boli asi za necelé 2 hodky. Kriššáka sme nastúpili pod výlomom cez previslú špáru podľa nákresu za IV, ale nebolo to ani z ďaleka dávam tomu VI. Mali sme naliezť viac z prava. Zaštandovali sme v ceste Do hôr a pokračovali líniou nitov dve dĺžky. S Kriššákovou cestou nám to bolo akési nejasné, tak sme zvolili ústup po rampe nad Obrovský kút (kde mi spadlo reverso) a hore asi 300 m lezeckých. Neradi by sme naliezli do nejakej vraždy po vlastnom. Teraz po získaní ďaľších info som už múdrejší a vedel by som kade. No pán Kriššák bol teda mimoriadny borec. Dĺžky sme nerátali, lebo niečo sme prešli aj súčasne, mohlo ich byť asi 15. Počasie z rána jasno, postupne oblačnosť sem tam roztrhnutá.
  Južný Kežmarák je úžasný na spadnutie sánky pri pohľade zo Skalnatej doliny a pomyslení na lezeníčko, teraz ho mám očeknutý a chcem byť tam.

  Rosťo

  https://picasaweb.google.com/108749535716741792865/KezmarskyStitJuh151692011#

  Ostrý štít 13.9.2011

  Motykova cesta na Ostrý štít patrí určite k tým krajším pohodovým tatranským klasikám aj so zlaňáčikom. V dobrom počasí ako sme mali, zaručí parádny zážitok.
  J&R

  https://picasaweb.google.com/108749535716741792865/OstryStitMotyka1392011#