...

Loading

WP Shoutbox

Online
  • 0 Členovia
  • 3 Hostí.
Archív článkov

Archive for September, 2012

Nazdar lezci,

20. októbra je na Kalamárke akcia. Xceme vyraziť na víkend, troxu si zaliezť v relatívne cudzej oblasti, vyskúšať lezenie systémom on-sight, kto sa pridá?

http://www.kalamarka.sk/preteky/

Dolina musí byť tvrdá …

… hovoria miestni a aj  Joži Palasthy,u ktorého sme sa udomácnili na celé leto ,keď sme chodievalii liezť do Demänovskej doliny.

Západná Žeruchova veža J. rebrom 5.9.2012

Tak sa nám to konečne podarilo. Po neúspešnom prvom pokuse, kedy nám začalo pršať o šiestej ráno a vrátilo nás s výstrojom na chrbtoch 10 metrov od Brnčalky, nám tentokrát ranné počasie prialo. Po výdatných raňajkách – švédske stoly a-la hotel hilton – sme si hodili materiál na plecia a vyrazili po žltej značke do Červenej dolinky.

Pozrieť celý príspevok »

Veža pod Skokom

Pre Jarku (IX-) 3 h, P. Haľko. – R. Labuda 24.8.2012

Športová cesta “Pre Jarku” je odistená nitmi. Prvá dĺžka (V+) 40 m, nástup kútom (vľavo od Tatarku), prvý štand pretína Tatarkovu cestu pod previsom. Druhá dĺžka (IX-) 30 m mierne vpravo nástup do platne, medzi Tatarkom a Zimou na krku. Tretia dĺžka (VIII) 25 m smerujúc na hranu piliera, štvrtá dĺžka (V) 25 m hranou piliera na vrchol. Cestou sa dá zlaniť, lepšie na tri krát, na štand č. 3 a z druhého štandu až dole (60 m laná).
Materiál 10 expresiek, v prvej dĺžke podľa potreby doistenie friendami.

Pozrieť celý príspevok »

Velická stena 1.9.2012

11Relaxačný deň v ceste Gálfy – Urbanovič spočiatku vyzeral na poriadny dážď, napriek tomu sme sa s Višňom optimisticky pustili do cesty. Odmenou nám bolo ideálne počasie na lezenie. Všetky čierne mračná podržal Gerlach, za čo mu zo srdca ďakujem.

Svetu mier a horám zdar !

Pozrieť celý príspevok »