...

Loading

WP Shoutbox

Online
  • 0 Členovia
  • 5 Hostí.
Archív článkov

Archive for August, 2012

Mlynická a Skalnatá dolina 28-29-30.8.12

28. sme s Haľkim dokončili jeho projekt na Veži pod Skokom.
29. po dlhšom spánku sme liezli na j. Kežmaráku Obrovský kút. Je to nádherná línia, išli sme to odspodu čo môj zážitok umocnilo, lebo pod rampou je to tiež veľmi pekné lezeníčko.
30. sme nechceli odísť hneď ráno, pre „druhoradé povinnosti“, tak sme dali niekoľko ľahších dĺžok v časti kade vedie Variant v platni (IV), kde sa dá vyrobiť veľmi ľahko rajbasový problém, samozrejme neplatí to o Haľkim, on na žule problém nemá…
Julka ešte nemá nôžku fit, tak nám zabezpečovala base camp.
Žule zdar !

Pozrieť celý príspevok »

Turniska 25.8. 2012

img_3056

Pozrieť celý príspevok »

Leto na severe

Prílev stabilného teplého počasia sme s Fikusom využili na lezenie v severnej časti našich Tatričiek. Pozrieť celý príspevok »

Galéria Ostrvy – Pavlín-Kráčalík, 19.8.2012

P1070049 Najlezenejšia cesta nášho klubu v Tatrách sa dočkala ďalšieho prelezu. Využili sme stabilné počasie a vybrali sme sa kuknúť ako sa darí kosodrevine v Ostrve. Môžem zodpovedne povedať, že vyhynúť sa nechystá.

V nedeľu skoro ráno sme sa vybrali v trojke (Chemik, Julka a Lenka) na Popradské pleso. Ľudí tam bolo požehnane a tak nás ani veľmi neprekvapilo, keď sme cestou pod galériu videli (aj počuli) nastupovať do našej cesty poľskú dvojicu. Cesta to je kľukatá, takže keď poliaci odliezli z druhého štandu, mohli sme nastúpiť my.

Blahoželám týmto Lenke, že ako prvá tohtoročná kurzistka absolvovala svoju prvú tatranskú cestu. Zvládla ju bez večších problémov a musím povedať, že v kopačkách som ešte v tatrách nevidel liezť nikoho :-)

Pozrieť celý príspevok »

Veverkáč a Chlapcom z Pumori 15.8.2012

Pre daždivé počasie sme s Peťom zmenili plán a išli urobiť niečo pre zlepšenie zimného lezenia. Nad Veverkáčom, do stienky v ústí žľabu sme osadili zlaňák, retiazku s kruhom. Logicky si ho to miesto pýtalo. Nahradili sme tak slabo držiacu skobu s kruhom. V ceste Chlapcom z Pumori Peťo na štandy pridal plakety s nitom a mailonky. Tiež sme poriešili narovnávajúci variant v druhej dĺžke nad komínom. Cestou sa dá zlaniť.

Pozrieť celý príspevok »

After bike, climbing – Rumunsko Hasmas

V minulom  článku som opísal Rumunsko zo sedla biku, teraz si povieme pár viet o lezení.


Pozrieť celý príspevok »