...

Loading

WP Shoutbox

Online
  • 0 Členovia
  • 6 Hostí.
Archív článkov

Archive for Marec, 2012

Lynn Hill v Košiciach

Ahojte,

pozývame všetkých lezcov z Košic, Prešova a okolia na prednášku lezeckej legendy Lynn Hill v pondelok 2. apríla 2012 o 17:00 hod, Kultúrno-vzdelávacie centrum na Pribinovej ulici 1, Štátna vedecká knižnica v Košiciach.

Áno, je to tak, Lynn Hill zavíta do Košíc, zrak vás neklame a ani to nie je prvoaprílový žartík (koniec koncom prednáška je 2. apríla…)

Vstup je voľný, avšak je nevyhnutne potrebné zarezervovať si miesto na adrese InfoUSA@svkk.sk, keďže kapacita sály je obmedzená a záujem bude oveľa väčší.

Teším sa do skorého, majte sa pekne!

Alan Formanek

Hory a mesto / Mountains and City

+421(910)672359

alan@horyamesto.sk

www.horyamesto.sk

Základný kurz skalného lezenia 2012

Po veľkých úspechoch kurzov minuloročných nastal čas na tohtoročný “Základný kurz skalného lezenia”.

Takže čo Vás čaká ?

—> 5 teoretických a 5 praktických stretnutí
—> množstvo teoretických poznatkov o materiáli, uzloch, technikách a postupoch
—> praktické osvojenie si nadobudnutých vedomostí
—> zapožičanie potrebného materiálu
—> návšteva najobľúbenejších lezeckých oblastí
—> a hlavne veľa veľa zábavy a lezenia :)

Prvé stretnutie sa uskutoční 13.04.2012 v priestoroch klubu na Levočskej 120 viď. Mapka / Kontakt.

Cena 40€ / študenti 30€ .

Pozrieť celý príspevok »

Boulder Cap 2012

Blahoželám víťazom, ďakujem Valterovi (kto je to?) za veľmi pekné bouldre, organizátorom za super akciu a v neposledom rade Radkovi za povzbudzovanie až do poslednej chvíle :).

Nižná Slávkovská bašta 14.3.2012

Cesta ktorú sme liezli, ako ináč vytiahol Peťo, som statočne prebojoval na druhom konci, až na pripravený bonus a záverečný krok v traverze v kľúčovom úseku po ničom M6+,7, (“práca pre hodinárov – rozhodujú mikrogramy”) Veľmi excelentné lezeníčko, pre gurmánov, s dobrými miestami na štandy. V cete boli aj nejaké prehrdzavené skobky, niečo sme nechali. Línia je variantou dvoch ciest s novým úsekom v najťažšej dĺžke M6+,7. Pozrieť celý príspevok »

Slávkovské zuby – Čiernobiely svet (M/5,5+) P. Haľko, R. Bohačik 10.3.2010

Opäť nová Peťova línia, liezol s Robom.
Cesta začína nad Veverkovým ľadom v žľabe cca70m, naľavo pod stienkou štand zanechaná bieločervená slučka. Pozrieť celý príspevok »

Lavínový kurz Brnčalka 2012

V dňoch 1. až 4. marca sa konalo na chate pri Zelenom plese zimné sústredenie organizované klubom C.A.P Prešov. Škoda, že účasť z nášho klubu bola nízka, ale keďže zimné lezenie nie je pre hocikoho, som rád že všetci tí, ktorí tam mali byť sa ho aj zúčastnili. Veľké poďakovanie patrí Kristíne Hochslovej a Ivane Filovej, ktoré prijali pozvanie a okrem skvelej nálady nám odprezentovali prednášky na špičkovej profesionálnej úrovni. Pozrieť celý príspevok »