...

Loading

WP Shoutbox

Online
  • 0 Členovia
  • 4 Hostí.
Archív článkov

Archive for Jún, 2011

Dreveník 26.6.2011, jedna koza, dve kozy, tri kozy, …

… takto nejako mi autor začal opisovať svoj album fotiek, ale sú super, no ni?

http://alexi.rajce.idnes.cz/2011.06.26_Drevenik_lez/

Tesná skala 25-26.6. 2011

Počas víkendu sme sa s Julkou oboznámili s Tesnou skalou. Zaujímavý materiál, vápno vodou vyhladené preverí techniku lezenia. Určite odporúčam vyskúšať, no treba sa pripraviť na dva dni – oboznámiť sa, ťažšie nacvičiť, nakoniec zaliezť. Takmer žiadna cesta tam nie je zadarmiko. Výhodou je celodenný tieň, výborne odistené, aj keď zaprší ostane niečo suché a je to blízko cesty. Pánovi Lezivému odporúčam impozantné cesty v sektore „Horná časť“.

Od Prešova je to 110 km. Kľukatými horskými cestami asi 1:45 hod. Smer Levoča – v Hôrke na Sp. Štiavnik, Hranovnicu, Vernár, Telgárt, v Červenej Skale na Muráň asi 7 km v šikane na lúčke v pravo chatka, od nej 100 m a je to. Pre nelezivých pekné cyklotúry aj peších, na Muránsky hrad, Dlhú lúku, výletík na Kráľovu hoľu atď.

http://www.tatry.nfo.sk/skalky/tesna-skala.html

 

27.6. t.j. pondelok bude brigáda, účasť je povinná pre fšetkých členov klubu !!!

POZOR!!! Vadne vyrobky 2!

PETZL Grigri 2 – s prvými piatimi číslami sériového čísla 10326 až 11136

Pri nadmernom zaťažení istítka GriGri 2 v otvorenej polohe môže dôjsť k vnútornému poškodeniu mechanizmu tak, že ostatne páčka zaseknutá v otvorenej polohe. Od sériového čísla 11137 bola zvýšená odolnosť vnútorného mechanizmu.

http://www.petzl.com/en/outdoor/recall-replacement-grigri-2

Suľov, alebo ako sa plnia sny…

cez víkend sme vybehli na Suľov, Radoslav Lezivý, slečna Stajančová, Sašenka Miláčik a Ja. Za posledných päť rokov sa tam snažím zájsť aspoň raz za rok. Vždy keď som sa motal v skalách pod hradom a liezol “ťažké” šestky, došli nejaký borci a vyčapali Metrix a ja som len čumel. Ale tento víkend bol iný, s Radoslavom Lezívým sme si “napľuli do dlaní” a …? A vyčapali ten Metrix. A aby bola radosť ešte väčšia na druhý deň aj Žltú Mašľu, kua keď sa darí ta sa darí. Tak som si splnil jeden malý veľký sen a dúfam, že Vy si plníte tie svoje.

http://alexi.rajce.idnes.cz/2011.06.11-12_Sulovske_skaly_lez/#

Švajčiarsko,Gastlosen

gastlosen9 Je to skalna oblast 100km južne od mesta Bern. Oblast v predhori Walliských alp pri malebnej dedinke Jaun kde sa na lúkach pasie kravička Milka.Vzdialenost Prešov-Gastlosen okolo 1500km. Pozrieť celý príspevok »