...

Loading

WP Shoutbox

Online
  • 0 Členovia
  • 3 Hostí.
Archív článkov

Author Archive

SZ stena Tupej znova nesklamala

Po sedemnástich rokoch nás táto 500 metrová SZ stena znova nesklamala.

Výber tentokrát padol na Maczkove rebro, jedno z viacerých nekonečných rebier na Tupej.

Bola z toho makačka na celý deň a po desiatich dlžkach ma poriadne cesta vyťahala za ruky.

Vysoká-Stanislavského cesta

konečne 18. februára v sobotu dorazíme s Palim na chatku v Bielovodskej. Ešte večer sa dohodneme, že v nedeľu sa pôjdeme pozrieť a prešliapať stopu do Ťažkej doliny pod SZ stenu Vysokej. Večer na chatke sme ostali už len my a Vilo zo zaťom, ktorí boli liezť Ťažký ľad. Zbalíme veci a o siedmej zaľahneme do spacakov. Pozrieť celý príspevok »

Alpská všehochuť (snow,ice and mixed)

p1010506 Začiatkom Septembra zavolá Peťo že mu vyšlo z roboty a tak …

Po týždni sme dohodnutý a zbalený. 11.septembra si podávame ruky v Salzburgu a ” jedzeme” ďalej  smer Chamonix. Pozrieť celý príspevok »

Pytel z m.Mlynára a rafačka v m.Kežmaraku

Po roku znova v Tatrách a na severe.

050704d 107203d2

Počasie na piatok a nedeľu ma byť v pohode, tak v štvrtok večer prichádzam na L.Poľanu.Po debatách s miestnym znalcom padá rýchla voľba na SV stenu M.Mlynára. Pozrieť celý príspevok »

Hoch im Norden,lezecká oblasť ITH

Tak, konečne si vychutnávam lezenie na skalách a pohyb vo vertikálnej dimenzii. To vychutnávanie skaly sa odohráva v oblasti ITH asi 50km južne od Hannover-u. Sme tu s Monikou už sice po piatykrát, ale dnes je to o niečom inom lebo sme vystrojený 520 stranovým sprievodcom  s tisíckami ciest. Pozrieť celý príspevok »

Švajčiarsko,Gastlosen

gastlosen9 Je to skalna oblast 100km južne od mesta Bern. Oblast v predhori Walliských alp pri malebnej dedinke Jaun kde sa na lúkach pasie kravička Milka.Vzdialenost Prešov-Gastlosen okolo 1500km. Pozrieť celý príspevok »