...

Loading

WP Shoutbox

Online
  • 0 Členovia
  • 3 Hostí.
Archív článkov

Archive for Január, 2014

Final de Siurana (+odkaz na foto album)

Hola!

Pre niekoho dva mesiace pre niekoho dva týždne, pre niekoho prodloužený weekend jhrrrrjhrrr(smích Járu Rastafáru) lezenie pre mňa v milovanej  Siurane .A j keď počasie sa nám trošku pokazilo liezli sme liezli.. po hľadaní suchej steny sme začali v najkrajšom siuranskom sektore El Pati,…35 metrové 7a na rozlez,jodééér…, další deň sektor  L´Herbolari   ďalšie 7 áčka ….sú doma por supuesto.Méníme regléty za dierky ideme do  Márgalef s Járom a G logim,Mateo má rest Lubo pekne 7a na osíka, dierky dierky agujeros ó margalef..

SIURANA:

7b!! Mateo na 2 pokus!! sektor G rau dels  Masests enhorabuena  predseda ,,

Lubo dáva na koniec tiché tranki 7a.

A na koniec milovaná Siuranella central Mateo dalšie 7b na druhý  a Luboš  nadhérné 7a+ tiež na druhý keď v prvom spadol kde padajú fakt iba fakt! najväčší bastardi…V S iurane sme sa zase stretli starí známí ale spoznali aj nových priateľov a v otom to je…quetoslav + E rkan

Pozrieť celý príspevok »

4.2. o 19:00 premieta Tomáš Novotný -Thajsko, Laos – lezenie, cestovanie, romantika :)

Stena Pod Skokom – Slnečná päsť M6 26.1.2014

Samotný nástup peknou puklinou na šírku päste sa mi videl v ceste ako kľúčový.
Dosť som maturoval kým som to rozlúskol, vzhľadom na to že som nemal nič tak široké na založenie a na rozlez to bolo pre mňa náročné aj napriek pár krokom. Ostatné dĺžky boli vyrovnané čo ma potešilo, lebo sme si v každej parádne zaliezli. Hodnotenie náročnosti jednotlivých dĺžok bolo ovplyvnené aj množstvom čerstvého snehu. Nevýhodou JZ orientácie línie je rýchle topenie snehu pri slnečnom počasí, ale včera fajne mrzlo, bolo bezvetrie tak slniečko potešilo.

L1, M6, 25m- št. limba; L2, M5, 20m krátky traverz – št.hodiny-slučka+limba; L3, M5, 45m v dĺžke nechaná skoba, na št. nič; L4, M5, 55m aj s dolezom 15m. Štandy sú na pohodlných miestach. (5h)
Hore zdar
R&J

28.1. o 19:00 premieta Laco Sedlak zlatokop na Aljaške

Silvestrovské blues – pokračovanie 18.1.2014

Príjemné počasie, na Veverkáči cca 10 ľaduchtivých lezcov rôznej národnosti a my v peknom mixe nad nimi. Díky Rasťo- pekný typ … Paľo a Tomaš

Pozrieť celý príspevok »

Silvestrovské blues 11.1.2014

Pekná pohodová cesta so štandami z nitov. Ja som plánoval niečo iné a inde, ale Julka vybrala a bolo. Stretli sme len Tomáša a Jožka, vybrali si ozaj bonbónik Tragikomédiu. Ľad sme neliezli nebrali sme na to ani matroš, nevyzeral dobre, bol aj prasknutý, hore podtekal tesne pod glazúrou, drvili ho len azbukoví junáci. Zato lezenie bolo fajnové, trávky zamrznuté, snehu menej ako poskromne, celý deň bezvetrie a teplo, vôbec sa nám nechcelo odísť.
R&J