...

Loading

WP Shoutbox

Online
  • 0 Členovia
  • 2 Hostí.
Archív článkov

Archive for Október, 2015

Posledný zlaňák

Vážení lezci i nelezci !
Pripravte sa na posledné zlanenie na Zamutovských skalách, ktoré sa uskutoční 7.-8.11. bez ohľadu na počasie a zdravotný stav všetkých zúčastnených aj nezúčastnených.

Symbolická rozlúčka so sezónou na Liptove

Seňor Lajoš Čave Morales f akcii.

Pozrieť celý príspevok »

Ježo opäť na stupni víťazov

Dňa 17.10.2015 sa konal v Tatrách XXXI. ročník legendárneho Memoriálu Jozefa Psotku. Farby nášho klubu opäť hájil večne mladý Jozef Štec – Ježo.

Tento rok sa bežala trať Tatranská Lomnica – Hrebienok – Starý Smokovec – Hrebienok – Tatranská Lomnica. Na tejto trati sa kôli nepriaznivému počasiu bežala kategória BASIC (19 km) aj EXTRÉM (36 km). Náš Ježo bežal trať BASIC v kategórii D, to znamená ročník 1955 a starší. V tejto kategórii sa s časom 2:48:37 umiestnil na 2. mieste za o 14 rokov mladším Stanom Lisiakom z Vancouveru.

Ako tradične suverénne najstaršiemu účastníkovi Psotkovho memoriálu za celý klub gratulujeme a želáme ešte veľa úspechov a nech Ti to zdravie vydrží a dovolí podávať takéto výkony ešte dlho.

Výsledky a fotky si môžete pozrieť na stránke
http://www.horskybeh.sk/memorial_jozefa_psotku_vysledky.php

Lezenie pre matky s deťmi

Na známosť sa dáva, že brány našej bouldrovky sa každú stredu otvárajú pre matky lezkyne a malých lezúňov.

V rámci zaistenia budúcnosti našej a nášho klubu bude v čase od 18:00 do 19:30 pre nich vyhradená tá rovnejšia polovica povaly.

Preto Vás všetkých prosíme o to aby ste si navzájom neliezli na svoje polky a ani na nervy.

Popradské pleso 1-4.10.2015

Vo štvrtok po príchode na chatu sme s Julkou stihli vybehnúť do Galérky Ostrvy poskalkárčiť.
V piatok sme si dali túru na Veľký Ganek Západným pilierom. Bolo to krásne. Severné steny sú pokryté ľadom a Vysoká nám celý deň ľadoskalne džemovala. Hĺbka Kačacej doliny je magická a steny Rumaňáku prevísajú nad bežných smrteľníkov. Zostup vedie pekným, celkom pevným hrebeňom do Gankovej štrbiny.
V sobotu nás kolená pustili len do Galerky Ostrvy, kde slnko zasvieti až popoludní.
Po zlanení nás vítal sám predseda Don Mateo, ktorý si v čase ťažkej choroby našiel čas skontrolovať klubové aktivity členov.
Po zreferovaní vyjadril spokojnosť a povedal „dobre“. Spoločne sme sa presunuli na chatu kde sme slávnostne vyhodnotili a zavŕšili letné sústredenie vo V.T.
Počasie bolo ideálne, až v nedeľu nás domov vyprevádzali rýchlo letiace mraky.
Hore zdar a svetu mier !
R&J


Adršpach, Teplice, Křižák – august 2015

Haľkovci, Tomáš a Munila