...

Loading

WP Shoutbox

Online
  • 0 Členovia
  • 5 Hostí.
Archív článkov

Archive for Október, 2020

Česko-slovenský zraz horolezkyň na Rabštejně

received_2708351159378477Začiatkom augusta sme sa s Julkou zúčastnili česko-slovenského zrazu horolezkýň na Rabštejne. Myslím, že Julka bude so mnou súhlasiť, že to bola jedna z najlepších lezeckých akcií v tomto roku. Spoznali sme lezeckú oblasť Rabštejn, ktorá patrí medzi najväčšie a najznámejšie oblasti v Jeseníkoch. Skaly tvorí amfibolitická bridlica, je pevná horizontálne členená a poskytuje krásne lezenie v kolmých prevyslých stenách. Medzinárodné ženské zloženie bolo zastúpené všetkými vekovými aj povahovými a zdravotnými skupinami, čo si zasluhuje obdiv a pre nás mladé dievky aj zamyslenie. Kontrabas, gitara, spev a ešusové perkusie nechýbali a po večeroch tiež rôzne nesúťažné preliezacie disciplíny. Úvodná inštruktáž k skalám priamo na mieste s miestným guru a výtlačok stručného sprievodcu s odporúčanými cestami mám veľmi uľahčila orientáciu v skalách.

Neďaleko skál sa nachádza chata Rabštejn, kde je možné sa ubytovať, veľmi dobre sa najesť a vypiť si. :-D Autom sa dostanete len k chate a to len ak sa tam ubytujete. Perličkou chaty je sauna a vonkajší bazénik so studenou vodou. Vonku pred chatou je postavená Pozrieť celý príspevok »

Túto zimu nezamrzneme

Tak ako každý druhý rok, aj tento sme už stihli nachystať drevo na zimu.

Už len dúfam, že bude pre koho kúriť.

Od 15.10.2020 bude klub zatvorený

A je to tu zas.

Musíme vám oznámiť, že klub je od štvrtka 15.10.2020 až do odvolania zatvorený.

Dúfame, že to nebude trvať dlho a čoskoro sa znova uvidíme.

Bouldrovka bude tak ako predtým iba na individuálne tréningy.

S ľútosťou,

Krízový výbor C.A.P.

Noví členovia

Predstavujeme nových členov nášho klubu. Dúfam, že z nich vyrastie nová generácia, ktorá pozdvihne klub a bude naše farby hájiť aj naďalej.

96. ročník THT JAMES na Popradskom plese

2020-08-13-12-54-57Aj tohto roku sa členovia nášho klubu zúčastnili tradičného horolezeckého týždňa, ktorý sa konal na Popradskom plese od 10. do 16. augusta. Prišli sme už v pondelok v hojnom počte 4+1: Chemik, Tomáš a Lucia Novotní, Iveta Čuchtová a to plus 1 bol spriatelený člen spriateleného klubu MoveUp – Tomáš Polák.

Deň prvý:

Plán bol vyraziť skoro ráno pretože hlásili poobede dážď. Ale samozrejme objektívne príčiny – zabudnuté veci, nákup horaliek, pozbieranie zablúdených členov výpravy z pod Braniska, doplnenie materiálu uLulu a podobne – spôsobili, že sme sa na parkovisko pri odbočke k zastávke Popradské pleso dostali až niekedy o druhej po obede. Našťastie bolo celkom voľné, tak sme zaparkovali, vytiahli z áut batohy, obuli bagandže a vykročili do paralelného vesmíru menom Tatry. Pozrieť celý príspevok »