...

Loading

WP Shoutbox

Online
  • 0 Členovia
  • 2 Hostí.
Archív článkov

Kurz

Základný kurz skalného lezenia 2021

—> 2 teoretické a 3 praktické stretnutia v priebehu 3 týždňov
—> množstvo teoretických poznatkov o materiáli, uzloch, technikách a postupoch
—> praktické osvojenie si nadobudnutých vedomostí
—> zapožičanie potrebného materiálu
—> návšteva najobľúbenejších lezeckých oblastí v okolí Prešova
—> nové zážitky a hlavne veľa, veľa lezenia a zábavy :)

Prvé stretnutie sa uskutoční 7.5.2021

o 18:00 v priestoroch klubu na Levočskej 120 viď. Mapka / Kontakt.

Do kurzu je už možnosť prihlásiť sa, informujte sa na uvedenom e-maile / tel. číslach.

Cena 60€ / študenti 40€ .

Kurz je určený pre všetkých ľudí ktorým sa páči pobyt a aktivita v prírode, či priamo lezecky šport. Rovnako je venovaný aj začínajúcim lezcom, ktorí si chcú upevniť základné vedomosti, techniky a schopnosti, alebo preniest svoje aktivity a skúsenosti z umelých stien do prírody. Trvanie kurzu je 3 týždne. Rozdelený je na dve teoretické a tri praktické stretnutie. Teoretické stretnutia v piatok, v priestoroch klubu a praktické v deň víkendu podľa počasia. Počas teoretických stretnutí sa účastníkom kurzu podajú základné informácie o lezení a postupoch potrebných pre bezpečné zvládnutie aktivít spojených s lezením. Oboznámia sa s materiálom ako sú: horolezecké laná, sedačky, karabínky, prilby, expresky, zlaňovacie – istiace pomôcky a iné. Naučia sa základné uzly používané v horolezectve. Vysvetlia sa techniky lezenia, lezenie s horným lanom tzv. „Top Rope“, istenia, zlaňovanie. Preberú sa základy záchrany a prvej pomoci. V rámci praktických stretnutí sa budú upevňovať teoretické vedomosti a nadobúdať praktické skúsenosti. Počas kurzu sa navštívia najobľúbenejšie lezecké oblasti v okolí Prešova: Zamutovské skaly, Dreveník, Turniská prípadne Bodoň. V rámci kurzu sa popri lezení stretnete s novými  ľudmi, navštívite zaujímavé miesta a zažijete dávku adrenalínu a zábavy.

* Cieľom “Základného kurz skalného lezenia” je naučiť účastníkov kurzu vyliezť cestu “Top Rope” primeranej obtiažnosti s dôrazom na správne použitie horolezeckého materiálu a bezpečnosť.

** Je potrebné sa dopredu nahlásiť telefonicky alebo mailom. Počet účastníkov je obmedzený.

*** Kurz sa uskutoční s ohľadom na aktuálne protipandemické opatrenia. Účastníci kurzu musia mať v deň kurzu aktuálny negatívny test, nie starší ako 7 dní.

tešia sa na Vás členovia klubu C.A.P.

Registracia / nahlásenia sa a viac informácií o kurze : 0905 151 343 / cappo@cappo.sk

Comments are closed.