...

Loading

WP Shoutbox

Online
  • 0 Členovia
  • 2 Hostí.
Archív článkov

Author Archive

37.Transcavallo 2020

V dňoch 14.15.16. februára 2020 som sa spolu s ďalšími 7 chalanmi so Slovenska zúčastnil legendárnych skialpinistických pretekov Transcavallo. Išlo už o 37.ročník 3 dňových pretekov dvojíc v oblasti Alpago, provincia Belluno, kde sa aj napriek slabším snehovým podmienkam podarilo organizátorom pripraviť náročné trate s celkovou dĺžkou 40km/+ 4500 vm. ( O čo to bolo kratšie, o to to bolo rýchlejšie.)

Na štart sa postavilo cca 70 dvojíc z celého  sveta, kde nechýbali ani pretekári z TOP 10 na svete. Spomeniem aspoň talianov BOSCACCI-EYDALLIN (neskorší víťazi), rakúšania HERRMANN-HOFL, či francúzi GACHET- BON MARDION, no a samozrejme Squadra Slovakia “Mladé pušky” DANKO-FRAŇO, JAMBRICH-VOLNÁR a “Staré korytnačky” BUKOVINSKÝ- DŽUGAN a PAVČÍK- PAVELEK.
Pozrieť celý príspevok »

Bokami Západných Tatier

Po troch prekrásnych, ale veľmi náročných a teplých dňoch, po zhruba 60km a niečo okolo +7000vm sme v sobotu spolu s mojím parťákom Tomášom Kačmarčíkom prešli cieľom najkrajších, najťažších, najuznávanejších a neviem čo ešte “naj” pretekov široko ďaleko, kam len ľudské oko dovidí a ucho počuje, Bokami Západných Tatier.

Na štart 12.ročníka tohto už kultového podujatia, sa postavilo 100 vybraných dvojíc z 12 krajín sveta, kde nakoniec cieľ uvidelo 82 z nich. Nám sa podarilo umiestniť na 27.mieste absolútne a 8.v kategórii nad 40 rokov.

P.S. Ak bude zdravie slúžiť a nohy počúvať, tak o rok Bokami 2020.

Ako sme nedali zimnú Ultra Fatru, alebo ako nás sfúklo z hrebeňa.

Vraví sa, že do roka a do dňa. Je to už rok, čo sme s Tomášom v rámci našej prípravy na Bokami Západných Tatier 2018 nonstop prešli cez všetkých 12 chát vo Vysokých Tatrách a keďže nás vybrali sa naháňať po bokoch aj tento rok, bolo treba sa naladiť na nejakej chuťovke. Nakoľko Tomáš patrí medzi slovenskú špičku ultra bežcov, ktorí dokážu odbehnúť 160km v kuse a ešte sa aj umiestniť, navrhol takú „lajtku“. Prejsť 56km s celkovým prevýšením +3860m, v solídnom čase, naprieč hlavným hrebeňom Veľkej Fatry so štartom v Dolnom Harmanci a cieľom v Ružomberku na nám. A.Hlinku. Už som si aj predstavoval, ako sa v jarnom slnečnom počasí prechádzam pomedzi mamičky s deťmi po nám. A.Hlinku v lyžiarkach a s lyžami na batohu… Ale veď čo už. Slovo dalo slovo a rozhodnutie nakoniec padlo na sobotu 9.marca s tým, že pôjdeme už v piatok, prespíme na Starých horách, ráno „nás niekto odvezie“ do Harmanca, za nejakých 10 hodín to svižne prejdeme a je vymaľované. Ale poďme pekne po poriadku.

Pozrieť celý príspevok »

Tatranská Haute route

Tak sme včera uzavreli skialpovú  sezónu Tatranskou Haute route z Popradského plesa na Brnčalku.

Ďalší komentár nie je potrebný.

Stano

Bokami 2018

Dobojované.

BOKAMI 2018 sú za nami. Na štart najťažších skialpinistických pretekov v strednej Európe  sa tento rok postavilo 100 dvojíc (80 videlo aj cieľ) z 8 krajín. Po 52km, +6174vm a menších aj väčších krízach (dosť to bolelo) sme nakoniec s Tomášom skončili na 43 mieste absolútne a v kategórií nad 40rokov na 8 mieste. Pre predstavu mapka 3 kráľovskej etapy.

Nech žije BOKAMI 2019.

Stano

BOKAMI ZÁPADNÝCH TATIER

Zajtra štartuje najväčší skialpový sviatok na Slovensku Bokami Západných Tatier.
3 dni, 3 etapy tento rok vo dvojici s Tomášom Kačmarčíkom.