...

Loading

WP Shoutbox

Online
  • 0 Členovia
  • 1 Hosť.
Archív článkov

Od 15.10.2020 bude klub zatvorený

A je to tu zas.

Musíme vám oznámiť, že klub je od štvrtka 15.10.2020 až do odvolania zatvorený.

Dúfame, že to nebude trvať dlho a čoskoro sa znova uvidíme.

Bouldrovka bude tak ako predtým iba na individuálne tréningy.

S ľútosťou,

Krízový výbor C.A.P.

Česko-slovenský zraz horolezkyň na Rabštejně

received_2708351159378477Začiatkom augusta sme sa s Julkou zúčastnili česko-slovenského zrazu horolezkýň na Rabštejne. Myslím, že Julka bude so mnou súhlasiť, že to bola jedna z najlepších lezeckých akcií v tomto roku. Spoznali sme lezeckú oblasť Rabštejn, ktorá patrí medzi najväčšie a najznámejšie oblasti v Jeseníkoch. Skaly tvorí amfibolitická bridlica, je pevná horizontálne členená a poskytuje krásne lezenie v kolmých prevyslých stenách. Medzinárodné ženské zloženie bolo zastúpené všetkými vekovými aj povahovými a zdravotnými skupinami, čo si zasluhuje obdiv a pre nás mladé dievky aj zamyslenie. Kontrabas, gitara, spev a ešusové perkusie nechýbali a po večeroch tiež rôzne nesúťažné preliezacie disciplíny. Úvodná inštruktáž k skalám priamo na mieste s miestným guru a výtlačok stručného sprievodcu s odporúčanými cestami mám veľmi uľahčila orientáciu v skalách.

Neďaleko skál sa nachádza chata Rabštejn, kde je možné sa ubytovať, veľmi dobre sa najesť a vypiť si. :-D Autom sa dostanete len k chate a to len ak sa tam ubytujete. Perličkou chaty je sauna a vonkajší bazénik so studenou vodou. Vonku pred chatou je postavená Pozrieť celý príspevok »

Túto zimu nezamrzneme

Tak ako každý druhý rok, aj tento sme už stihli nachystať drevo na zimu.

Už len dúfam, že bude pre koho kúriť.

Noví členovia

Predstavujeme nových členov nášho klubu. Dúfam, že z nich vyrastie nová generácia, ktorá pozdvihne klub a bude naše farby hájiť aj naďalej.

96. ročník THT JAMES na Popradskom plese

2020-08-13-12-54-57Aj tohto roku sa členovia nášho klubu zúčastnili tradičného horolezeckého týždňa, ktorý sa konal na Popradskom plese od 10. do 16. augusta. Prišli sme už v pondelok v hojnom počte 4+1: Chemik, Tomáš a Lucia Novotní, Iveta Čuchtová a to plus 1 bol spriatelený člen spriateleného klubu MoveUp – Tomáš Polák.

Deň prvý:

Plán bol vyraziť skoro ráno pretože hlásili poobede dážď. Ale samozrejme objektívne príčiny – zabudnuté veci, nákup horaliek, pozbieranie zablúdených členov výpravy z pod Braniska, doplnenie materiálu uLulu a podobne – spôsobili, že sme sa na parkovisko pri odbočke k zastávke Popradské pleso dostali až niekedy o druhej po obede. Našťastie bolo celkom voľné, tak sme zaparkovali, vytiahli z áut batohy, obuli bagandže a vykročili do paralelného vesmíru menom Tatry. Pozrieť celý príspevok »

Základný kurz skalného lezenia 2020

Aj tohto roku otvárame základný kurz skalného lezenia.

Prvé stretnutie sa uskutoční 28.8.2020 o 18:00 v priestoroch nášho klubu na Levočskej 120.

Obsah kurzu:
—> 2 teoretické a 3 praktické stretnutia v priebehu 3 týždňov
—> množstvo teoretických poznatkov o materiáli, uzloch, technikách a postupoch
—> praktické osvojenie si nadobudnutých vedomostí
—> zapožičanie potrebného materiálu
—> návšteva najobľúbenejších lezeckých oblastí v okolí Prešova
—> nové zážitky a hlavne veľa, veľa lezenia a zábavy :)

Na kurz je potrebné nahlásiť sa dopredu!

Viac info v záložke Kurz.