...

Loading

WP Shoutbox

Online
  • 0 Členovia
  • 2 Hostí.
Archív článkov

Naše najmladšie pretekárky

2021-09-04-15-01-28 V sobotu 4. septembra 2021 sme sa dve z našich najmladších členiek klubu Maša a Ľudka Madzikové po prvý krát zúčastnili na lezeckých pretekoch. Konali sa v Lanovom centre v Prešove a boli to rovno majstrovstvá Slovenska detí kategórií U10, U12, U14 v športovom lezení v disciplíne bouldering.

Liezlo sa 8 bouldrov a pretekári mali na to 2 hodiny. Naše dievčatá bojovali ako dračice a podľa vyjadrenia hlavnej rozhodkyne keby sa dávali ceny za bojovnosť tak určite vyhrajú. Nakonec sa umiestnili na 4. mieste Maša a na 5. mieste Ľudka. Vo výsledkoch ich poradie nejako počítač pomiešal, ale to nevadí, dievčatá boli spokojné. Bol to ich prvý pretek, tak uvidíme ako bude ich pretekárska kariéra pokračovať v budúcnosti :)

Pozrite si zopár fotiek a videí z pretekov:
Pozrieť celý príspevok »

Výročná schôdza vo štvrtok 17.6.2021

Zdravím všetkých členov a priateľov klubu a srdečne vás konečne všetkých pozývam na výročnú schôdzu vo štvrtok dňa 17.6.2021 o 19:00 do nášho klubu.
Tohtoročná výročka síce nebude volebná, ale keďže sme mali dlhú pauzu v stretávaní, tak sa tešíme na hojnú účasť minimálne 99,9% členskej základne.
Prídte si vypočuť čo všetko sa stalo za rok 2020, čo plánujeme na rok 2021, môžete prísť povedať čo sa vám páči/nepáči na klube, navrhnúť čo by sa mohlo v klube zmeniť a vylepšiť, no a samozrejme posedieť si a pokecať s kamarátmi pri výbornom pivku.
Tešíme sa na vás,
Váš UV C.A.P.

Predpredaj knihy o histórii Prešovského horolezectva

Možno ste už postrehli, že tento rok je pre horolezectvo na Slovensku výnimočný. Oslavujeme totiž 100 rokov od založenia Slovenského Horolezeckého Spolku JAMES. V rámci tohto výročia sa tento rok plánujú mnohé zaujímavé veci.

Okrem iných to bude aj vydanie knihy – Kronika horolezeckého športu v Prešove od 1936 po súčasnosť. Jej autorom je jeden zo zakladateľov nášho klubu Jozef Štec – Ježek.

Máte jedinečnú možnosť kúpiť si knihu v predpredaji. Vydanie totiž bude v malom náklade a nemusí sa vám zvýšiť.

Kniha bude vo formáte A4, farebná obálka a fotografie, bude obsahovať približne 250 strán. Do tlače pôjde začiatkom júla.

Predbežná cena je 30 EUR (konečná cena bude známa koncom júna).

Ak máte o knihu záujem, tak si ju môžete predplatiť u nás v klube. Pre viac informácií píšte na e-mail kronika@cappo.sk alebo volajte priamo autorovi na t.č. 0907 027 063.

Ak viete o niekom, kto by mal o knihu záujem, tak pošlite túto informáciu ďalej.

Otvorenie lezeckej sezóny Zamutov 5.-6.6.2021

Ahoje CAPisti a priatelia klubu,

tak sa konečne počasie umúdrilo a môžme spraviť otvorenie letnej lezeckej sezóny (aj keď väčšina z vás už sezónu otvorila).
Bude tento víkend na Zámutovských skalách.
Bude guláš, dobrá nálada a hlavne dobrá spoločnosť. Doneste si všetko čo potrebujete, to čo si nedonesiete, potrebovať nebudete.

Zopár spomeinok na inšpiráciu:
2017 – Zamutov: http://www.cappo.sk/cp/?p=7028
2011 – Turniská: http://www.cappo.sk/cp/?p=3259&album=155&gallery=175
2007 – Zamutov: http://www.cappo.sk/cp/?p=103
2006 – Abry: http://www.cappo.sk/cp/?p=71

S pozdravom,
Váš výborný výbor C.A.P.

Základný kurz skalného lezenia 2021

Aj tohto roku otvárame základný kurz skalného lezenia.

Prvé stretnutie sa uskutoční 7.5.2021 o 18:00 v priestoroch nášho klubu na Levočskej 120.

Obsah kurzu:
—> 2 teoretické a 3 praktické stretnutia v priebehu 3 týždňov
—> množstvo teoretických poznatkov o materiáli, uzloch, technikách a postupoch
—> praktické osvojenie si nadobudnutých vedomostí
—> zapožičanie potrebného materiálu
—> návšteva najobľúbenejších lezeckých oblastí v okolí Prešova
—> nové zážitky a hlavne veľa, veľa lezenia a zábavy :)

Na kurz je potrebné nahlásiť sa dopredu, počet účastníkov je obmedzený.!

Kurz sa uskutoční s ohľadom na aktuálne protipandemické opatrenia. Účastníci kurzu musia mať v deň kurzu aktuálny negatívny test, nie starší ako 7 dní.

Viac info v záložke Kurz.

Ako poukázať 2(3)% z dane

Ahojte CAP-isti, priatelia aj nepriatelia klubu, občasní návštevníci a iní.

Termín podania daňového priznania už znova klope na dvere a my vás chceme znova poprosiť aby ste nenechali iba štát rozhodovať ako naloží s vašimi daňami.
Tento rok znova máte možnosť rozhodnúť vy, komu pošle štát odrobinky z peňazí ktoré musíte odviesť. Všetky dôležité informácie o tom ako nám poukázať 2(3)% z dane nájdete aj tu:

http://rozhodni.sk/poukazatel/tlaciva-na-poukazanie-2-z-dane/

Údaje potrebné na poukázanie 2(3)%:

Obchodné meno (Názov): C.A.P. – CLUB ALPINISTOV PREŠOVSKÝCH
Právna forma: Občianske združenie
IČO: 31946071
Sídlo: 08001 Prešov, Levočská 120

Ak nám chcete dať vedieť, že ste nám Vy zaslali svoje 2(3)%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa). CAP tak bude vedieť, kto prispel na jeho činnosť. Z daňového úradu nám pošlú iba mená darcov, nebudeme vedieť aká bola výška poukázanej sumy.

Poukázanie 3%:

Ak klubu chcete poukázať 3% tak potrebujete potvrdenie o vykone dobrovolnickej cinnosti. Vyplňte svoje meno, dátum narodenia a adresu. Do tabuľky treba vypísať jednotlivé činnosti, pri ktorých ste pomáhali. Musíte mať odpracovaných minimálne 40 hodín. Pod tabuľku je ešte treba stručne zhrnúť obsah výkonu dobrovoľníckej činnosti.

Ak si s tým neviete rady nevadí, môžete sa obrátiť na predsedu alebo niekoho z výboru a my vám s tým pomôžeme.
Toto potvrdenie je potrebné priniesť predsedovi nech to posvätí podpisom a pečiatkou a potom priložiť k papierom pre daňový úrad.

Ďakujeme za vašu podporu.