...

Loading

WP Shoutbox

Online
  • 0 Členovia
  • 1 Hosť.
Archív článkov

Otvorenie letnej lezeckej sezóny 2018

Cez víkend 28.-29.4.2018 Vás srdečne pozývame na otvorenie letnej lezeckej sezóny, ktorá sa bude konať v našej najobľúbenejšej oblasti v Slánskych vrchoch – Zámutovské skaly.
Keďže v utorok 1.5. je voľno, je dosť možné, že sa nám víkend predĺži až do utorka.

Bližšie info a organizačné pokyny sa dozviete vo štvrtok v klube alebo telefonicky na akomkoľvek čísle, ktoré nájdete na našej stránke.

Vítaní sú všetci – lezci aj nelezci, lezúni aj batoľatá. A nezabudnite si doniesť špekáčky, slaninu, nejaký ten hudobný nástroj a hlavne dobrú náladu.

V prípade dažďa, snehovej metelice, tajfúnu, zvrhnutia vlády alebo inej prírodnej pohromy sa akcia presúva na niektorý ďalší víkend.

P.s.: Ak by ste čírou náhodou zabudli kde to je a ako sa tam dostať, podrobný návod nájdete v záložke Oblasti -> Zamutovské skaly a Jasenovský hrebeň

Tatranská Haute route

Tak sme včera uzavreli skialpovú  sezónu Tatranskou Haute route z Popradského plesa na Brnčalku.

Ďalší komentár nie je potrebný.

Stano

“Základný kurz skalného lezenia 2018”

Aj tohto roku otvárame základný kurz skalného lezenia.

Prvé stretnutie sa uskutoční 20.4.2018 o 18:30 v priestoroch nášho klubu na Levočskej 120.

Obsah kurzu:
—> 2 teoretické a 3 praktické stretnutia v priebehu 3 týždňov
—> množstvo teoretických poznatkov o materiáli, uzloch, technikách a postupoch
—> praktické osvojenie si nadobudnutých vedomostí
—> zapožičanie potrebného materiálu
—> návšteva najobľúbenejších lezeckých oblastí v okolí Prešova
—> nové zážitky a hlavne veľa, veľa lezenia a zábavy :)

Na kurz je potrebné nahlásiť sa dopredu!

Viac info v záložke Kurz.

Hrádok – Vtáčnik 7.8. apríl 18

Skalkársku sezónu sme s Julkou začali z ostra na Hrádku, kde sme boli prvý krát. Nádherná lezenica!
RaJ

Resumé zimnej sezóny.

Tohtoročnú zimnú sezónu by som hodnotil ako priemernú. Pozrieť celý príspevok »

Skiaktual z Tatier

Satan , Vysoká ,Prostredná Solisková kopa.

Piatkové voľno v práci a podpísaný opušťák z domu (nemáš chlopa nemáš bordel). Orech v hlave spracováva možnosti kde s kým. Pár telefonátov a v piatoček už dupkám hore Mlynickou dolinou s dvoma Igormi. Cestou hore riešime čo na dnes a za plesom nad Skokom skúšame podmienky na východných svahoch. Niekde prašan inde nafúkaná doska. Obzeráme sa teda na opačnú stranu kde Oskar osvetľuje steny Satana. Skúsime? Na Satan jedine po rampe križujúc žľaby spadajúce z vrcholu. My ideme až posledným, ktorý vedie do sedielka pod južný vrchol z pravej strany. Tam chvíľková pauza a pokračujeme až na samotný J vrchol. Zjazd je v celku vyrovnaný po celej dĺžke. O čosi ťažšia bola nakoniec rampa z už vytopenými miestami .

Na sobotu výmena partnerov. Pali, Marek, Ľudo smer Popradské pleso. Najprv premýšľam nad Rysmi ale nakoniec pokračujeme dolinou Zlomísk na Vysokú (to sme ešte nevedeli že tam bude celý Vyšehrád). Mareka a Ľuda nechávame v Dračom sedle a ja s Palim sa tmolíme hore na vrchol. V žľabe sa moce fúra pešiakov, celý svah rozrytý, kua kde budem lyžovať? Dole idú chalani naviazaný na lano aj z uzlíkmi už len ten ľadovec nám tu chýba. V žľabe cca 30 ľudí dostávame sa do hmly, na krátko sa to ale vždy potrhá a tak sa mení pozícia na svahu ako pešiaci na šachovnici. Funím, spomeniem si na Stana že má poslednú etapu. Vytrepem sa až na vrchol a postavím sa do radu na foto. Strkám foťák do ruky bratovi čechovi aby zvečnil krátky okamih pri kríži. Z lyžovačky z vrcholu opúšťam, niesa podmienky. Zapíname pod vrcholom a dávame slalom pomedzi ľudské bránky. Kým sme došli do sedla po chalanov zmenilo sa počasie a všetko stuhlo. Dole ideme ako ľadoborce v Barentsovom mori. Na popradskom napcháme brušká a s Palkom smerujeme do Hágoch na ubytko k Igorovi a pár zaslúžených píív.

V nedeľu preskupíme zostavu a ideme opäť do Mlynice. Pri Volích plesách špekulujeme čo ako. Dva roky čumím do jednej línie (sprievodca MP zjazd H2). Som radšej keď púšťam bobky dole ako hore :-). Zjazd je rôzny, ľahký začiatok i koniec o čosi ťažší stred a kľúčové miesto je záver žľabu. Dostatok snehu ale prekryl časť skaly s ľadopádom a tak mi tých 1,5 m stačí nato aby som tam neletel šusom.  Chalani žľab obišli zprava a tak sa čakáme pod. Dolná pasáž paráda ako za odmenu. Vďaka všetkým. Z TA3 Pali, Igor C a Šaňo.

Chcem ešte zablahoželať k výkonu Stanovi a jeho parťákovi na BOKAMI TATIER.

http://alexi.rajce.idnes.cz/2018.03.23_VT-Satan_juz.vrchol/

http://alexi.rajce.idnes.cz/2018.03.24_VT-Vysoka/

http://alexi.rajce.idnes.cz/2018.03.25_VT-Prostredna_soliskova_kopa/